piekraste
Mēs-Jaunieši Engurei!
Mēs-Jaunieši Engurei!

Biedrība “Piekrastes konvents” realizē projektu “Mēs – jaunieši Engurei”, kura mērķis ir nodrošināt atbalsta pasākumus jauniešiem Engures pagasta apkārtnes ciemos un veidot atbalstošu vidi jauniešu iniciatīvu ieviešanai. Projekts tiks ieviests līdz šī gada nogalei un tajā aicināti piedalīties Engures novadā dzīvojošie jaunieši vecumā līdz 25 gadiem. Projektu konkursu organizē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.-2023. gadam ietvaros.

Uzzini vairāk

2021. gads beidzies, jauniešu iniciatīvas turpinās un būs arī jaunas!

Kopīgi pavadījām veco 2021. gadu. Lai tiktos atkal Jaunajā gadā. Kopumā esam tikušies ar jauniešiem kopš augusta vairāk kā 30 reizes, gan vakaros Jauniešu klubiņā, gan online pasākumos, gan basketbola laukumā un Bērzciema pie Baltās kaijas, kopīgi arī tikāmies ar pašvaldību pārrunājot jauniešu lietas.
Jaunieši realizējuši savas iniciatīvas un ir gandarīti par kopā paveikto. Kas pietrūks jaunajā gadā? Šie mazie jaukie notikumi. Tikšanās ar domubiedriem, kopīgas sarunas un piedzīvojumi.
Kāpēc lai to neturpinātu arī 2022. gadā? Varbūt citā formātā?
Ja nu ir pienācis laiks kādam vasaras festivālam? Mēs taču zinām kā ir rīkot pasākumus. Esam tik daudz ko kopīgi paveikuši.
Lai top!


... āāāāāāāāā, un mums tak vēl ir nepabeigta ideja par pašu sacerētu dziesmu. Vārdi jau gandrīz ir sarakstīti!

zsv

Milzkalna slēpošana!

zsv

Tik daudz sniega.!
Ko daram?
Varbūt paslēpojam kopā?
Tālāk viss notiek zibenīgi. Grupa jauniešu ir gatava tikties piedzīvojumos uz kalna. Kopīgi organizē transportu. Sazvana kalnu un rezervē inventāru. Visas formalitātes savāc kopīgā EXCEL failā. Un otrdienas pēcpusdienā visi ir atrodam Milzkalnā.
Viens otram pamācot, kopīgi jautri pavadot laiku divas stundas sniega prieku paiet nemanot.
Kopīga sadarbība, pašiniciatīva un pielāgošanās mainīgajiem apstākļiem, spēja ātri reaģēt. Tas mūsu Engures jauniešiem izdevās lieliski!


Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.-2023. gadam ietvaros.

Basketbols ir aktuāls!

Mazliet skumji, ka basktbola laukums ir apsnidzis un arī skolas zālē tāpat bez iemesla neviens neiet.
Tik prātīgi nodibinātie kontakti ar basketbola trenneri ir jāliek lietā. Kā būtu ja viņš ar mums sadarbotos un palīdzētu izplānot mūsu sapņu basketbola laukumu.
Varbūt tur atrastos vieta arī citām idejām? Ta vienu novembra vakaru jaunieši pavadīja ideatonā, plānojot Engures āra basketbola laukuma iespējamo izveidi.
Izpētīja citiem sporta veidiem paredzēto laukumu izmērus, salika klāt sava idejas.
Sadarbība ar Mārtiņu no Basketbola Skolas "Tukums" ar to nebeidzās. Tā kā Engurē nav regulāri basketbola trenniņi, tad radās doma tādus noorganizēt ziemassvētku brīvdienās. Un tā tulīt pēc Ziemassvētkiem jaunieši tikās, lai intensīvās basketbola dienās apgūtu jaunas prasmes šajā spēlē.
Un secinājumi, ja tie nepieciešami. Trenneris bija patīkami pārsteigts par jauniešu attdevi, spēju mācīties un jau esošajām basketbola prasmēm.
Forši pavadīts laiks, mazliet patīkama noguruma.

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.-2023. gadam ietvaros.

zsv

Rotu darbnīca

zsv

Svētkiem tuvojoties mēs vēlamies iepreicināt sev tuvos un mīļos. Arī sevi.
Jauniešiem tapa doma, ka būtu jauki kopīgi veidot rotas. Kāds pats sev, kāds draugam, kāds mammai, kāds māsai.
Ilgi tika meklēti meistari, kas varētu dalīties savās zināšanās. Jaunieši ņēma inicaitīvu savās rokās un pētīja youtube video, kā veidot rotas pašiem.
Pēc ilgākām pārdomām aktīvākās jaunietes uzņēmās iniciatīvu pasūtīt rotu akmentiņus, furnitūru un pašas iemācīties izveidot vienkārša tipa rokassprādzes un kaklarotas.
Pēc tam jaunietes organizēja vienā no Jauniešu klubiņa tikšanās reizēm rotu veidošanas vakaru, kur rādīja un palīdzēja citiem jauniešiem veidot līdzīga tipa rokassprādzes un kaklarotas. Lai svētki būtu krāšņi!

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.-2023. gadam ietvaros.

Ziemassvētku darbnīcas picērijā

Pēc tikšanās ar Ģirtu Upīti profesiju vakarā, kulinārijas meistarklasēm tēma bija skaidra. Tā būs pica.
Pirmdienā KAFF picērija piederēja jauniešiem. Atsaucība bija tik liela, ka jauniešiem bija jādālās divās grupās.
Burvīgā pirmssvētku atmosfērā KAFF saimnieki pastāstīja par picas vēsturi, aktuālajiem mītiem, pasaulē populārākajām picām. Sniedza ieskatu par picas sastāvdaļām, mīklas veidošanu un picas cepēja galveno instrumentu - rokām. Jaunieši apguva šī Itāļu ēdiena gatavošanas nianses.
Katrs jaunietis varēja izgatavot savu sapņu picu. Meistare Līva bija blakām, lai palīdzetu un asistētu.
Pica tika cepta malkas krāsnī un pēc jauniešu domām, katram sanāca burvīga. Tāds maz notikums ar daudz jaukām atmiņām, picas smaržu un jauku pirmssvētku noskaņojumu. Skaista kopābūšana.

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.-2023. gadam ietvaros.

zsv

Jauniešu iniciatīva - Ziemassvētku darbnīcas

zsv

Nāk skaistais Ziemassvētku laiks. Arī sniegs ir uzsnidzis. Gribās tikties, aprunāties, kopā pavadīt laiku. Jaunieši ir nolēmuši organizēt Ziemassvētku darbnīcas, kur mācīties gatavot jaukas lietas un apgūt jaunas prasmes. Tās var noderēt gan pašiem, gan kā dāvana sev tuvākajiem. Pirmā darbnīca jau ir notikusi. Jaunieši kopīgi rosijās un saskaņoja ar Engures koka meistaru savas Ziemassvētku dāvanu un rotājumu skices, tās izgrieza ar CNC mašīnu, veidoja gravīras un koku apstrādāja, lai tas ilgostoši kalpotu.
Kopīgi pavadītais laiks darbojoties veicināja jauniešos sadarbības spējas. Uz tikšanos jaunā Ziemassvētku darbnīcā! Ja arī tu vēlies iesaistīties aktiitātēs, piesakies te aizpildot anketu https://ej.uz/enguresjaunatne . Un mēs ar tevi sazināsimies.

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.-2023. gadam ietvaros.

Garais ziemas pārgājiens adventē.

Kādu pasākumus vispār šobrīd drīkst rīkot? Tāds ir jautājums
Nu, var tikties ārā. Doties pārgājienā.
Oho. Man patīk gari pārgājieni, ar ugunskuru, desām, kopīgiem piedzīvojumiem. Nu tādi gari. Bet parasti tie notiek vasarāb
Es zinu cilvēkus kas var mums palīdzēt tādu uzrīkot arī Ziemā!
Vārdu pa vārdam jaunieši saprata, ka ideja par garu pārgājienu arī ziemas apstākļos nav zemē metama. Nepieciešamas tikai pareizi sagatvoties.
Nu plakātu zīmēt jau viņi prot. Saaicināt cilvēkus arī. Tad jāparūpējas lai visiem ir pareizais ekipējums. Vismaz 2 pāri vilnas zeķu. Jo ārā taču ir ziema. Tika izveidota whatsapp grupa pārgājiena dalībniekiem. Visi tika informēti par pārgājiena norisi un 19. decembrī jau 9:00 no rīta jaunieši devās dienu garā pārgājienā. Izgāja tumsiņa un atpakaļ arī bija tumsiņā. Ar lukturīšiem.
Kā viņi to paveica?
Bija protams palīgi, bija kopīga sadarbība, uzticēšanās un uzņēmība, lai pasākums notiktu par spīti šķēršļiem.

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.-2023. gadam ietvaros.

zsv

Jauniešu iniciatīva - basketbola laukuma atjaunošana

basis

Jauniešu rudens iniciatīvas ir vairākas. Kārtējie ierobežojumi mūs mazliet piebremzēja, jo klātienes tikšanās tomēr ir produktīvākas, bet tikšanās savstarpējos čatos ļāva uzsākto turpināt. Viena no iniciatīvām jauniešiem ir basketbola laukuma atjaunošana Engurē un lai rezultātam nokļūtu, šo ceļu jaunieši mācās iet paši. Līdz ar to vietējā jaunatne bija gatava tikties ar valsts pārvaldes darbiniekiem un uzņēmējiem, lai savu ideju realizētu. Vispirms bija sarunas ar Engures pagasta pārvaldes vadītāju un Engures vidusskolas direktori. Nākamā tikšanās jau ar sporta dzīves speciālistu Mārtiņu Tīsu no Tukuma sporta skolas. Apzinot esošo basketbola laukuma stāvokli, nācās secināt ka ir nepieciešami nopietni ieguldījumi, lai laukums atbilstu mūsdienīgām prasībām. Nākamās konsultācijas un notika ar uzņēmējiem SIA “TELMS” un “STRABAG”. Rezultātā pašvaldība ir atbalstījusi jauniešu iniciatīvu un solījusies tuvākajā laikā nodrošinās laukumu ar apgaismojumu. Uz doto brīdi ziema rosīšanos basketbola laukumā ir nobremzējusi, taču līdz ar pavasara iestāšanos, atgriezīsimies pie iesāktās iniciatīvas. Un tad soli pa solim uz priekšu.

Jauniešu iniciatīva - kartiņas pansionāta iemītniekiem, kā sveiciens 18.novembrī

Brīnišķīga ideja par to, ko mēs varam izdarīt pašu spēkiem, lai iepriecinātu citus. Laika nemaz tik daudz nebija, lai mēs pašu rokām izgatavotu vairāk kā 260 Latvijas svētkiem veltītas kartiņas un nogādātu tās Raudas pansionātā. Vispirms jau bija vajadzīgs materiāls, lai izgatavotu kartiņas un šīs iniciatīvas atbalstītājs mums bija Advertex. Par to milzīgs paldies! Meitenes ar ļoti lielu atbildību pievērsās šim darbam. Gribējās atrast to skaistāko dzejoli par Latviju, tad apsveikuma tekstu, lai cilvēks saņemot priecātos par to un sajustu sirds siltumu no rakstītāja. Iesaistījās arī iedzīvotāji un sveicienu – kartiņu ar končiņu nogādāja Raudas pansionāta iedzīvotājiem. Ļoti vēlējāmies lai seniori, sajustu savas Latvijas svētku dienu!

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.-2023. gadam ietvaros.

kartinas

Jauniešu iniciatīva - prāta spēle Enugres Atjautīgais Pīlēns

pilens

Jauniešu pašu veidota, āķīgo jautājumu spēle. Lai taptu spēle, jauniešiem bija pašiem jāsagatavo šos jautājumus un jāzin arī atbildes. Spēles jautājumi tika meklēti klātienē, tas nozīmē ka izzinot Enguri. Spēlē bija iekļauta vēstures tēma, Engures populārākās un skaistākās vietas, cilvēki. Kopā viktorīnā “Atjautīgais pīlēns” bija 46 āķīgi un izzinoši jautājumi. Spēle bija azartiska, jo ar atbildēm kavēties nevarēja, visu izšķir laiks. Pie balvām tika pirmie divi rezultatīvākie spēlētāji.

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.-2023. gadam ietvaros.

Iknedēļas tikšanās

Pirmais satraukums ir pagājis un jauniešu tikšanās vakari uzņem apgriezienus. Projekts “Mēs –Jaunieši Engurei! ir ieskrējies.
Iepriekšējais gads Covid 19 ietekmē ir radījis spriedzi un jauniešu mentālā veselība ir kritiskā līmenī. Pieaugušo pienākums ir palīdzēt jauniešiem stabilizēt un atgūt mentālo veselību pēc šīs krīzes. Šobrīd maziem solīšiem visi mēģinām sadzīvot ar šīs krīzes ietekmi un projekta ietvaros radām vidi, kurā jauniešiem ir iespēja socializēties, sadarboties un izzināt dažādas dzīves gudrības.
Uz pirmo tikšanos jaunieši sanāca 16. augustā. Ar jautriem un atraktīviem uzdevumiem nodarbība sākās un turpinājās Kaspara vadībā. Vakara gaitā jaunieši mācījās iepazīt viens otru, pareizi noformulēt savu domu un apguva improvizācijas teātra meistartrikus. Nākamā tikšanās 23.augustā un šoreiz jauniešiem pieredzi par pasākumu organizēšanu un vadīšanu stāsta Sintija, kuras bagāžā ne viens vien labs padomiņš un stāsts par dažādiem jautriem atgadījumiem pasākumu laikā. Augusts straujiem soļiem tuvojas septembrim un vēl pēdējā nodarbība vasaras brīvlaikā notiek 30.augustā, kurā atkal jaunu zināšanu labirintos ved Sanita un Annija.
Klāt septembris un jauniešu tikšanās turpinās. Nu jau esam tik ļoti sadraudzējušies, ka esam gatavi iepazīties ar citiem novada jauniešiem. Pirmais mūsu sadraudzības ceļojums vedīs uz Jaunpili. Jaunpilnieki bija tie, kuri stiprinājam mūsu pārliecību - jauniešu iniciatīvas ir ļoti vajadzīgas arī Latvijas ciemos. Pavisam nesen, apceļojot savu novadu, viņi ciemojās pie mums - engurniekiem.
Ja arī tu vēlies iesaistīties aktiitātēs, piesakies te aizpildot anketu https://ej.uz/enguresjaunatne . Un mēs ar tevi sazināsimies.

vasara

Uzsākam projektu “Mēs – jaunieši Engurei”.

Projekta plānotās aktivitātes ir iedalītas 3 grupās – 1. apmācības, kas sniegs atbalstu jauniešu izaugsmei un dos pamatzināšanas kā pašiem ieviest savas iniciatīvas, 2.jauniešu iesaiste savu ideju realizēšanā un zināšanu gūšana caur savu praktisko pieredzi, 3. karjeras un mācību motivācijas celšana, sniedzot grupveida un individuālas psihologa-karjeras speciālista konsultācijas, kā arī pamatojoties uz jauniešu interesēm, tikšanās un diskusijas ar dažādu profesiju pārstāvjiem.
Jauniešu klubiņa tikšanās notiek regulāri reizi nedēļā neformālā tikšanās vietā. Kopā projektā būs notikušas vismaz 16 tikšanās reizes. Tikšanās reizēs jaunieši identificēs idejas, ko paši vēlētos ieviest savas apkārtējās vides uzlabošanai, plānos un organizēs savu iniciatīvu ieviešanu, plānos, kādus speciālistus grib aicināt sniegt apmācības, lai veiksmīgāk varētu ieviest savas iniciatīvas.
Viena no Jauniešu klubiņa aktivitātēm būs mērķtiecīgas apmācības lekcijas. Kopumā projekta ietvaros paredzētas 6 apmācības/nodarbības jauniešiem - Improvizācijas teātris, Pasākumu Organizēšana, Laika vadība, Emociju atpazīšana, Cilvēku Tipi un Finanšu patība.
Tāpat paredzētas grupas tikšanās ar psihologu/karjeras konsultantu vismaz 2 grupas nodarbībās. Aktivitāte palīdzēs iepazīt un izprast jauniešu intereses, stiprās puses, lai veiksmīgāk organizētu konkrētos jauniešus interesējošus profesijas iepazīšanas pasākumus un iesaisti jauniešu iniciatīvu ieviešanā. Jauniešiem būs iespēja konsultēties ar psihologu/karjeras konsultantu individuāli.
Tad paredzēts projekta ietvaros iepazīt 4 profesijas pārstāvjus, profesijās, par kurām interesi izrādīs projektā iesaistītie jaunieši.
Jaunieši tiks virzīti savas idejas realizācijai. Vismaz 3 jauniešu idejas tiks atblastītas un realizētas.
Projekta rezultātā tiks paaugstinātas jauniešu kompetences, balstoties jauniešu vēlmēs un vajadzībās, veicināta jauniešu piederības sajūta un pašapziņa, mazināti psihoemocionālās veselības riski, sekmēta jauniešu kvalitatīva brīvā laika pavadīšana ārpusskolas aktivitātēs, kā arī veicināta jauniešu sagatavotība turpmākajām mācībām un darba tirgum.

“Mēs – jaunieši Engurei”

jauniesi

Biedrība “Piekrastes konvents” ir uzsākusi projektu “Mēs – jaunieši Engurei”, kura mērķis ir nodrošināt atbalsta pasākumus jauniešiem Engures pagasta apkārtnes ciemos un veidot atbalstošu vidi jauniešu iniciatīvu ieviešanai. Projekts tiks ieviests līdz šī gada nogalei un tajā aicināti piedalīties Engures novadā dzīvojošie jaunieši vecumā līdz 25 gadiem.
Projekta aktivitātes paredz rīkot iknedēļas tikšanās ar jauniešiem. Šo tikšanos laikā notiks gan jauniešu patstāvīgs darbs pie savu ideju realizēšanas, gan apmācības, gan tikšanās ar profesiju pārstāvjiem, gan psihologa-karjeras speciālista nodarbības un konsultācijas. Jauniešiem drošā, neformālā vidē tiks nodrošināta kvalitatīva brīvā laika pavadīšana ar augstu pievienoto vērtību.
Jaunieši paši plānos, kādas papildus zināšanas semināru vai citā veidā būtu jāapgūst, lai savas idejas ieviestu, kā arī projekts piedāvās jau konkrētus apmācību ciklus, kas jauniešiem sniegs prasmes patstāvīgi darboties un plānot gan ideju ieviešanai nepieciešamās mācības un to ieviešanas soļus, gan plānot ideju ieviešanas budžetu. Savukārt psihologa/karjeras speciālista atbalsts, palīdzēs iepazīt dažādu profesiju pārstāvjus, motivēs izglītības apguvei un veidos izpratni par mūsdienu darba tirgū nepieciešamās zināšanām un personīgajām kvalitātēm. Ņemot vērā, ka pandēmija daudziem jauniešiem radījusi trauksmi un emocionālus satricinājumus, projektā paredzētas arī individuālas psihologa konsultācijas.
Projekta rezultātā tiks paaugstinātas jauniešu kompetences, balstoties jauniešu vēlmēs un vajadzībās, veicināta jauniešu piederības sajūta un pašapziņa, mazināti psihoemocionālās veselības riski, sekmēta jauniešu kvalitatīva brīvā laika pavadīšana ārpusskolas aktivitātēs, kā arī veicināta jauniešu sagatavotība turpmākajām mācībām un darba tirgum. Ja Tu vēlies iesaistīties aktiitātēs, piesakies te aizpildot anketu https://ej.uz/enguresjaunatne . Un mēs ar tevi sazināsimies.

Projektu konkursu organizē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.-2023. gadam ietvaros.

plakats

 • Kontakti

 • info@piekrasteskonvents.lv


  +371 26565812


  "Piekrastes Konvents"
  Jūras iela 66
  Engure, LV-3113
 • Rekvizīti
 • NVO
  "Piekrastes Konvents"

  Reģ. nr.
  40008212739

  Swedbank AS
  LV10HABA0551048630884
 • Sadarbojies
 • Esam atvērti sadarbībai.

  Mūs īpaši interesē piekrastes dzīve mazos ciemos. To ikdienas izaicinājumi un viedi risinājumi. Labprāt dalamies zināšanās.

  Mūsu stiprās puses - tehnoloģijas, dizaina domāšana un skaista dzīve pie jūras.