piekraste
Domnīca
Domnīca

Apkopojam un realizējam iniciatīvas ko redz Engures piekrastes iedzīvotājs. Bērzciems, Engure, Ķesterciems, Plieņciems, Apšuciems, Klapkalnciems.
Mūsu stratēģija ir TE
Vieda Engure stratēģija 1.0(ENG)

Piedalies!


Piedalies!

Demokrātija

Iniciatīvas

Piekraste bez iedzīvotājiem ir vientuļa. Mūs interesē iedzīvotāju domas, idejas, priekšlikumi un sāpju punkti. Mēs ierosinām un vadam iniciatīvas, kas ir svarīgas Engures apkaimes piekrastes iedzīvotājiem.

Domu apmaiņa

Domnīcā regulāri tiekamies, lai diskutētu un iegūtu pēc iespējas plašāku redzējumu. Piedalies ierosinot jautājumus, piedāvajot risinājumus un risinot tos kopā ar mums.

Mērķis

Mūs interesē visu piekrastnieku idejas kā augt un attīsīties kopā. Mūsu mērķus pēs spraužam augstu un aprakstam iedzīvotāju virzītā attīstības stratēģijā. Mēs redzam ka dzīve pie jūras ir skaista un var būt vēl skaistāka.

Vīzija

Engures piekrasti mēs redzam kā skaistu piejūras ciemu teritoriju ar saulainiem, atvērtiem un izglītotiem iedzīvotājiem. #skaistadzivepiejuras

Jaunieši Engurē

21.aprīlī biedrība Piekrastes Konvents kopā ar Latvijas Jaunatnes padomi (LJP) tikās ar Engures apkaimes jauniešiem, lai kopīgi spriestu un domātu, ko foršu varētu realizēt Engurē kopā.
Izkristalizējās 3 domas, kas likās Jauniešiem vissaistošākās šobrīd:
- skeitparka atjaunošana
- vingrošanas stieņu parka izveide ārā
- jauniešu māja/kopīga tikšanās vieta
Paldies Jauniešiem par kopā būšanu un plānojam un attīstam idejas tālāk. Iesaisties arī tu!
Šobrīd esam noskaidrojuši ka Engurē esošais skeitparks vairs nav īsti atjaunojams, tāpēc domājam, kāds tad varētu būt Engures Jauniešu sapņu skeitparks. Tuvākaja laikā plānojam tikties ar pašvladību lai apspriestu jauniešiem aktuālās idejas, kas izkristalizējās šajā vebinārā.

Ja redzi kā vari palīdzet realizēt Jauniešu idejas, vai arī esi jaunieties kas pats vēlas iesaistīties iniciatīvu realizēšanā, tad raksti mums uz domnica@piekrasteskonvents.lv

Vebināru finansēja Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

sif
sif

piekraste

Vēsture

municipality

2019. gadā "Partnerība Laukiem un Jūrai" uzsāka viedo ciemu projektu, kura laikā informēja Engures apkaimes kopienu par viedo ciemu kustību Eiropā un pasaulē. Mēs - Engures apkaimes iedzīvotāji, paši sastādījām savu S.W.O.T. diagrammu un analizējām apkaimes stiprās un vājās puses. Kopīgi spriedām par attīstības iespējām un risinājumiem mērķa sasniegšanai. Esam pieteikušies Eiropas mēroga inicatīvai SmartRural21 kā sekotājciems. Šī iniciatīva palīdz mums strukturēt un gūt atbalstu ceļā uz mūsu kopienas mērķu sasniegšanu. 2021. gada janvārī pabeidzām darbu pie kopīgas iedzīvotāju virzītas apkaimes stratēģija. Šobrīd tiekamies katru nedēļu, lai apspriestu kopienas inicatīvas, vienotos par tālākiem soļiem un realizētu iejas kopā. Ja vēlies iesaistītes, esam atvērti Engures apkaimes piekrastes kopienas iedzīvotājiem. Raksti domnica@piekrasteskonvents.lv

Kā tu redzi skaistu dzīvi pie jūras?

piekraste

Komunikācija


Šobrīd aktīvi darbojamies attālināti, izmantojot digitālās komunikācijas platformas (Google Meet), kopīgi apkopojam kopienais svarīgus jautājumus. Apkopojam problēmas un formulējam iniciatīvas. Dažas no inicatīvām veic biedrība, bet par citām problēmām mēs varam informēt savus partnerus. Lai iesaistītos un uzzinātu vairāk vari meklēt mūs facebook @skaistadzivepiejuras vai rakstīt uz domnica@piekrasteskonvents.lv, vai arī piesakies digitāli un nāc pie mums uz biroju Engurē, Jūras ielā 62. Esam atvērti un augam kopā!
Lai dziļāk izjustu piekrastes garu, iesakām paklausīties mūsu podcast ierakstus.
LokālaisVai arī iegrimt foto atmiņu brīžos kopā ar musu kopienas ļaudīm.
Fotogalerija

Struktūra

Mēs apvienojam cilvēkus, kas savu dzīvi saista ar jūru. Tie ir Bērzciema, Engures, Ķesterciema, Plieņciema, Apšuciema un Klapkalciema ļaudis. Ik viena cilvēka domas mums ir svarīgas. Darbojams saskaņā ar kopienas redzējumu. Daba ir lielākā vērtība piekrastes iedzīvotājiem. Mēs redzam, ka paši piekrastes iedzīvotaji ir svarīgi ciemu attīstībai. Ilgstējīgas iniciatīvas, kas respektē vietējo iedzīvotāju redzejumu un dabas bagātības, ir mūsu inicatīvu pamatā.

domnica

Inicatīvas

 • Satiksme, apgaismojums, osta, gājēji un velo celiņi ...
 • Infrastrukūra
 • Moderna izglītība jauniešiem un mūžizglītība piekrastes iedzīvotājiem ....
 • Izglītība
 • Engures ezera dabas parks, priežu meži, Lāčupītes dendrārijs, jūra, Plieņciema baltā kāpa ....
 • Daba
 • Zvejnieki, keramiķi, audēji, teātris, kino tes viss te ir bijis un būs ...
 • Mantojums
 • Vasaras sezonā pie mums dzīve kūsā. Kā iedzīvināt ziemu?
 • Tūrisms
 • Kas ienes naudu vietējā ekonomikā? Kādas ir izmaiņas laikam ejot? Kā pielāgoties?
 • Ekonomika
×

 • Kontakti

 • domnica@piekrasteskonvents.lv


  +371 26565812


  "Piekrastes Konvents"
  Jūras iela 66
  Engure, LV-3113
 • Rekvizīti
 • NVO
  "Piekrastes Konvents"

  Reģ. nr.
  40008212739

  Swedbank AS
  LV10HABA0551048630884
 • Sadarbojies
 • Esam atvērti sadarbībai.

  Mūs īpaši interesē piekrastes dzīve mazos ciemos. To ikdienas izaicinājumi un viedi risinājumi. Labprāt dalamies zināšanās.

  Mūsu stiprās puses - tehnoloģijas, dizaina domāšana un skaista dzīve pie jūras.