piekraste
Piekrastes Dialogi
Piekrastes Dialogi

Biedrība “Piekrastes konvents” realizē projektu “Piekrastes Dialogi”, kura mērķis ir neformālās brīvdienu tikšanās reizēs izzināt Engures apkaimes iedzīvotāju domas un rosināt dialogu par dažādām tēmām - Labsajūta, Sociālā aizsardzība, Jauniešu dzīve piekrastē, Kultūra, Uzņēmējdarbība un atklātas, cieņpilnas sarunas par visu..
„Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.”

Uzzini vairāk

Janvāris - labsajūtas mēnesis!

No jauniem pieaugušajiem līdz olimpiskajiem sportistiem ikviens var piedzīvot problēmas ar savu garīgo labsajūtu. Runāt par garīgo veselību var būt grūti — ņemot vērā stereotipus, ko sabiedrība piedēvē sliktai garīgajai veselībai. Tas bieži vien var liegt personai meklēt vajadzīgo palīdzību.
Vingrotāja Simone Bilesa paziņoja, ka atkāpjas no dalības 2021. gada olimpiskajā finālā savas garīgās veselības dēļ. Tas parāda, ka, ja mūsu garīgā veselība nav līdzsvarota, mēs nevaram veikt savu labāko sniegumu.
COVID-19 pandēmija izrādījās kaitīga gan mūsu fiziskajai, gan garīgajai veselībai. Stress, nenoteiktība un bailes daudziem no mums izraisīja labklājības samazināšanos un lielāku ciešanu. Bet, jo vairāk apzināmies savu garīgo veselību, jo vieglāk var būt koncentrēties uz jomām, kurās mums var būt grūtības, un galu galā palīdzēt atjaunot līdzsvaru.
Tāpat kā veselīgam uzturam ir nepieciešams sabalansēts uzturs, sabalansēta labsajūta iesaista ķermeni, prātu un audzina garu. Šī daudzdimensionālā labsajūtas pieeja koncentrējas uz pozitivitātes un mūžīgās motivācijas nozīmes uzsvēršanu veselīgu paradumu veicināšanai, lai uzlabotu dzīves kvalitāti.
Uzziniet, kā katra labsajūtas dimensija palīdz radīt vidi, kas veicina un veido veselīgu dzīvesveidu.

Emocionālā labsajūta - Emocionālā labsajūta ietver spēju efektīvi tikt galā ar dzīves grūtībām, emocionālu apziņu un veselīgas attiecības ar sevi un citiem. Cilvēki ar veselīgu emocionālo labsajūtu ir pārliecināti, kontrolē savas jūtas un uzvedību, un viņiem ir labi pārvarēšanas mehānismi sarežģītu situāciju risināšanai.
Fiziskā labsajūta - Fiziskā labsajūta ietver veselīgu uzturu, pietiekami daudz miega, pietiekamas regulāras fiziskās aktivitātes, kā arī slimību un veselības stāvokļu novēršanu un pārvaldību. Fiziskā veselība var izraisīt daudzas veselības problēmas vai slimības. Veselīga dzīvesveida attīstīšana un veselīga izvēle uzlabos jūsu vispārējo labsajūtu.
Darba vide - Profesionālā labklājība ietver pilnvērtīgu un bagātinošu nodarbošanos — neatkarīgi no tā, vai tas ir profesionāls vai akadēmisks darbs. Biežs stresa cēlonis daudziem cilvēkiem ir viņu darbs un ar to saistītās prasības. Darba un privātās dzīves līdzsvars ir ārkārtīgi svarīgs jūsu vispārējai veselībai un labsajūtai. Pirmais solis, lai to sasniegtu, ir darbs, kas jums patīk un kas jums patīk. Svarīga ir arī pozitīva darba vide un cilvēki, kas atbalsta tevi un tavus mērķus.
Sociālā labsajūta - Sociālā labsajūta ietver spēcīgu atbalstu un saiknes sajūtu ar citiem cilvēkiem. Piederības sajūtu. Ja jūtaties izolēts, vientuļš vai atrauts no citiem, tas var izraisīt negatīvas fiziskās un garīgās veselības sekas. Veselīgas attiecības, ko veidojam ar ģimeni un draugiem, ir būtiskas mūsu labklājībai sociālajā, emocionālajā un garīgajā jomā.
Intelektuālā labsajūta - Intelektuālā labsajūta ir saistīta ar prāta vingrināšanu, jaunu lietu apgūšanu un zināšanu un prasmju paplašināšanu. Intelektuāli veselība var palīdzēt jums uzlabot garīgo izaugsmi, kas palīdz jūsu koncentrēšanās spējai, atmiņai un kritiskās domāšanas prasmēm.
Vides labsajūta - Vides labsajūta attiecas uz atrašanos tīrā un veselīgā vidē, kā arī apzināšanos un cieņu pret apkārtējo vidi, kas var būtiski ietekmēt jūsu pašsajūtu. Piemēram, cilvēki, kas dzīvo valstīs, kurās ir daudz lietus un mākoņainas dienas, var ciest no sezonālas depresijas, kas var ietekmēt viņu emocionālo veselību, sociālo veselību, garīgo veselību un, iespējams, daudz ko citu. Pozitīva vide ap jums, savs kopts zemes pleķītis, kur rūpētis par zemi, palīdzēs jums kopumā justies apmierinātākam.
Finansu labsajūta - Finansiālā labklājība nozīmē, ka esat finansiāli izglītots, atbildīgs par savām finansēm un atbildīgs par savu naudu. Cīņa ar finansēm un nesakārtota finansiālā situācija ir problēma, kas var radīt lielu stresu jums un jūsu ģimenei. Savu finanšu organizēšana finanšu plānotājā ir viens no veidiem, kā saglabāt savu naudu. Pastāvīga izpratne par savu pašreizējo finansiālo situāciju un nākotnes finanšu plāniem var palīdzēt uzlabot jūsu ikdienas dzīvi.
Garīgā labsajūta - Garīgā labklājība ir saistīta ar dzīves mērķa un jēgas sajūtu, kas griežas ap jūsu personīgajiem uzskatiem un vērtībām. Garīgā veselība var ietvert saikni ar dabu, pašrefleksiju, meditāciju, lūgšanu un daudz ko citu. Būt garīgi veselam nozīmē, ka jums ir spēcīgas vērtības, iekšējā miera sajūta un dzīves jēga.


Rakstam izmantotie resursi:
- https://www.csupueblo.edu/health-education-and-prevention/8-dimension-of-well-being.html
- https://www.communitymedical.org/about-us/news/understanding-the-wellness-wheel-and-balance

 • Kontakti

 • info@piekrasteskonvents.lv


  +371 26565812


  "Piekrastes Konvents"
  Jūras iela 66
  Engure, LV-3113
 • Rekvizīti
 • NVO
  "Piekrastes Konvents"

  Reģ. nr.
  40008212739

  Swedbank AS
  LV10HABA0551048630884
 • Sadarbojies
 • Esam atvērti sadarbībai.

  Mūs īpaši interesē piekrastes dzīve mazos ciemos. To ikdienas izaicinājumi un viedi risinājumi. Labprāt dalamies zināšanās.

  Mūsu stiprās puses - tehnoloģijas, dizaina domāšana un skaista dzīve pie jūras.